HUMBJA BEFASUESE | Bayern Munich bie në fushën e Augsburg. “Asist” për Dortmund

spot_imgspot_img

Humbja e dytë në ligë për Bayern Munich. Skuadra e Julian Nagelsmann humbet në mënyrë të bujshme në fushën e Augsburgut: përfundon 2-1, rezultat i cili është vulosur në pjesën e parë falë golave ​​të Pedersen dhe Hahn.

Një tjetër gol nga bomberi Robert Lewandowski ishte e kotë, pasi në pjesën e dytë mysafirët nuk mundën ta kthenin situatën.

Humbje kjo totalisht e papritur, duke ditur se forca e kundërshtarit është shumë më e dobët se ajo e Bayern Munich.

Me një fitore nesër, Dortmund ka shansin që të afrohet me 1 pikë larg Bayern Munich.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu