Ibra “gozhdon” Calhanoglu: E mban mend kush ishe pa ardhur unë te Milani?! Po të mos ndodhte drama Eriksen…

spot_imgspot_img

Pak ditë më parë u publikua libri i ri i Zlatan Ibrahimovic “Adrenalina”, në të cilin kampioni suedez flet për shumë tema…

Mes tyre, prek edhe lamtumirën e Calhanoglu, i cili u largua nga Milani verën e kaluar për t’u bashkuar me Interin në transferim me parametër zero…

“Duhet ta falënderojmë për atë që i dha skuadrës dhe t’i urojmë më të mirën për të ardhmen. Tingëllon keq ta them këtë, por realiteti eshte se ai përfitoi nga një situatë tragjike […] Eriksen pësoi një atak kardiak, kështu që Interi kishte nevojë për një lojtar në atë pozicion dhe dera u hap për Hakan.

Isha në brendësi të ngjarjeve dhe nuk kishte oferta për të as nga Interi dhe as nga ndonjë klub tjetër. Ai është një lojtar i mirë, djalë i mire, është rritur shumë falë meje, ka fituar guxim dhe besim. […] Gjatë kampionatit evropian i kam dërguar mesazhe atij dhe Rebic: “Vështirë pa Ibrën, ehh?”.

Ata u përgjigjën me buzëqeshje. Para se të mbërrija unë Calhanoglu nuk kishte numrat që realizoi më vonë pasi erdha! Gjithmonë bëja shaka me të mbi kete fakt”.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu