Indijanka

spot_imgspot_img

Përbërësit:
4 vezë, 200 gr miell, 1 pluhur për pjekje.

Kremi:
600 ml qumësht, 2 pudinga vanilje, 150 gr margarinë, 3 luge sheqer, 3 luge sheqer per margarinen, 1 sheqer vanilije, 50 gr çokollatë për zierje.

Përgatitja:
Perzijme te bardhat e vezes derisa te behet nje shkume e forte.

Shtojme sheqerin gradualisht,pastaj te verdhat e vezes nje nga nje duke perzier.

Ne fund shtojme miellin e perzier me pluhurin per pjekje.

Masen e brumit e vendosim ne ndonje shiroing kuzhine ose ne munges mundet ne nje qese te ciles i presim vetem nje skaje me gjersi 1.5 cm.

Nga qesja qesim brumin ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje jo shume afer njera tjetres format me gjatesi 6-7 cm dhe gjeresi 1.5 cm.

Pjekim per 5 minuta ne 200 grade dhe derisa jane akoma te ngrohta i mbushim me kremin.

Per kremin ziejme pudingen ne menyren e zakonshme,pasi te ftohet perziejme margarine me 3 luge sheqer derisa te behet nje lloje kremi dhe perziejme me pudingen e ftohur.

Me kete krem i mbushim indijankat nga njera ane dhe mbulojme me tjetren.

Me kremin e mbetur dekorojme persiper kurse njeres pjese se pudinges i shtojme cokollaten e shkrire dhe perdorim gjithashtu per dekor.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrorka “Monte” pa Pjekje
Artikulli tjetërPrincess Vanilla

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu