ITALI | Immobile shkruan historinë e Lazio-s, Buffon vendos rekordin e errët të karrierës

spot_imgspot_img

Sakaq, Lazio sot ka fituar 3-0 ndaj Salernitana dhe mes golave të shënuar duhet të pasqyrohen dy të dhëna. Ai i Luis Alberto-s ishte i 500-ti për futbollistët spanjollë në Serie A, ndërsa Immobile është futbollisti i parë në historinë e Lazios që shënon 10 gola e sipër në gjashtë sezone radhazi në Serie A!

Por, sot ka pasur edhe një rekord negativ në Itali. Parma e Gianluigi Buffon është mundur 4-0 nga Leçe dhe të gjitha golat janë shënuar në pjesën e parë.

Sipas statistikave, Buffon ka pësuar për të parën herë në karrierën e tij katër gola që në pjesën e parë. Parma luan në Serie B këtë sezon.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu