Jogurt me pemë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 250 gram kos të tundur
  • 1 shkop vanilje
  • 100 gram boronica
  • 50 gram manaferra
  • 100 gram drithëra
  • 25 gram djathë për gatim

Përgatitja:

Ndani shkopin e vaniljes përgjysmë dhe përzieni kokrrat në kosin e tundur me një thikë.

Kokrrat e vaniljes shtoni në kos, vendoseni në frigo.

Lani frutat tërësisht dhe thajini ato.

Vendosni 2 lugë kos në fund të gotave.

Vendosni manaferra dhe fruta në kos sipas dëshirës. Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPjeshka
Artikulli tjetërTorte reforma

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu