Jorginho “flak” kualifikimin e Italisë në minutat e fundit: luhet “all in” të hënën në Belfast! (VIDEO)

spot_imgspot_img

E gjitha e shtyre për të hënën në mbrëmje. Italia që donte të mundte Zvicrën për të mbyllur kualifikimin nuk kaloi përtej 1-1 në Olimpico të Romës para 50 mijë shikuesve.

Fillimi fals i kampioneve që u nënshtruan në 20 minutat e para, të befasuar nga një Zvicër që kaloi menjëherë në avantazh dhe vazhdoi të luante lojën e tyre për aq fuqi sa kishte. Barazimi i Di Lorenzo-s dha shpresa.

Italia u fut vonë në lojë, në pjesën e dytë futi kundërshtarët poshtë por nuk arriti ta përmbysë, duke bërë një gabim me Jorginhon në minutat e fundit.

Mesfushori kampion Europe dhe fitues i Champions me Chelsea, gaboi nga pika e bardhe duke e goditur topin totalisht mbi traun e Sommer.

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu