Kaçamak

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 liter ujë, 300gr miell, 200gr djathë, kripë, vaj.

Përgatitja:
Së pari marim një tenxhere dhe në të vlojmë një liter ujë.

Marim tenxheren tjetër dhe në të vendosim miellin dhe kripen.

Ujin e vluar e derdhim ngadalë dhe duke e përzier, në tenxheren tjetër ku më parë kemi vendosur miellin me kripen, e cila është në zjarrë më të ulët.

Vazhdimisht e perziejmë që mielli të mos mbetet me kokrra, dhe kështu vazhdojmë derisa të krijojmë një formë të trashë të brumit.

Pastaj tenxheren e mbulojmë me kapak dhe e leme të zihet per 20 minuta.

Herë pas here e përziejmë me lugë që brumi te mos digjet.

Pasiqë brumi të jetë zier, marim një tepsi dhe brumin lugë-lugë e vendosim në tepsi, dhe e spërkasim me vaj (vajin më parë e vendosim në tigan dhe e lëm te digjet) dhe mbi vendosim djathë, prapë vazhdojmë njëjte dhe me një shtresë tjetër.

Kaçamakun në tepsi e pjekim ne furrë për 20 minuta në temp 250 gradë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKifle të Shpejta me Djathë
Artikulli tjetërLlokuma me Nutella

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu