Kadaif i Lehtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
750gr kadaif tel, 250gr margarin i shkrire, gjysme gote të çajit vaj, një tas arra të thyera.

Për sherbetin:
2.5 gotë të ujit sheqer, 3 gota ujë, disa pika limon.

Përgatitja:
Së pari vloni sherbetin.

Lëreni le të ftohet. Vendosni në enën që do ta pjekëni dhe hidhni vajin në të gjithë sipërfaqen.

Pastaj ia shtoni arrat, dhe e shpërndani në te gjithë sipërfaqen margarinë e shkrirë.

Lëne të pjekët derisa të skuqet. Pas pjekjës ia hidhni sherbetin që e keni përgatitur.
Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBakllavë Role me Arra
Artikulli tjetërTortë me Biskota dhe Krem

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu