Kadaif me Arra

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr kadaif i gatshem,
300 gr arra,
250 gr gjalp i fresket (tylyn),
100 gr rrush sipas deshires.

Për sherbetin:
1 liter uje,
800 gr sheqer+1 sheqer vanilje,
Lengu i nje limoni,
Lengu i nje pertokalli,
2 luge mjalt.

Përgatitja:
Nese kadaifi eshte i gatshem vetem imtesohet me dore kurse nese eshte i papjkeur duhet te hidhet gjalpi dhe te piqet nje shtres kadaif I shtruar ne tepsi nje shtrese gjalpi dhe nje shtrese arra.Por nese eshte i gatshem dmth i pjekur vetem imtesohet me dore nga ambalazha ne te cilen e marim dhe e vendosim ne tepsi nje shtres kadaif nje shtres arra dhe e sperkasim me gjalpe te shkrire. Pastaj i hedhim sherbetin qe kemi zier me ujin dhe sheqerin zierje qe zgjat 10 minuta prej momentit te vlimit dhe qe i kemi shtuar lengun e limonit dhe portokallit dhe mjaltin .Krejt kjo i kthehet kadaifit dhe lihet te ftohet. /Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me Qokollate
Artikulli tjetërKek me Qokollatë dhe Arrë Kokosi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu