Kadaif në Kallëp

spot_imgspot_img

Përbërësit:
500 gr kadaif, 150 gr gjalpë, 1 gote arra.

Për sherbet:
3.5 gota ujë, 3 gota sheqer, disa pika lëng limoni.

Përgatitja:
Kadajifin ndani me dorë, gjalpin e vëni për shkrirje pastaj e vendosni kadajifin dhe e fërgoni për pak minuta.

Kadajifin e vendosni në kallëpa, pjesën e midist e shtypëni dhe ia vendosni arrat.

Për sherbet, 1 gotë sheqer e vendosni për fërgim, kur të bëhet si karamele ia shtni ujin dhe e lëni të vlojë.

Pastaj ia shtoni limonin dhe e përzieni. Kadajifat i largoni nga kallëpat duke i kthyer në anën e kundërt, kur të ftohet sherbet ia derdhni kadajifave.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakPrincess Vanilla
Artikulli tjetërHallve Saraji

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu