Kadajif me fëstëk

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 500 gram kadajif
  • 200 gram gjalpë
  • 1⁄2 gotë fëstëk
  • 1 filxhan fistikë të grirë imët

Për shurupin:

  • 2.5 gota sheqer
  • 2.5 gota ujë
  • 1 lugë çaji lëng limoni

Përgaditja:

Së pari, përgatisni sherbetin e ëmbëlsirës. Pasi të keni përzier ujin dhe sheqerin që keni vendosur në tenxhere, lërini të zihen në zjarr të ulët.

Pasi të fillojë të zihet, shtoni lëng limoni në përzierjen e sherbetit që gatuani për 15 minuta në zjarr të ulët dhe hiqeni nga shporeti pas 2-3 minutash. Lëreni në një vend të veçantë për tu ftohur.

Vendoseni kadajifin në një tepsi të sheshtë. Hapni kadajifin, pasi të hapni ndane me dorë.

Shkrijeni gjalpin në nxehtësinë e ulët. Lyjeni  tepsin që do të përdorni dhe lini gjalpin e mbetur të ngrohet. Hidhni të gjitha fistikat në fletën e pjekjes.

Mbuloni pjesën e poshtme të fletës pjekje të lyer me yndyrë dhe fëstëk me gjysmën e kadajfëve që keni hapur. Ndërkohë, hidhni pak nga pak kadajifin dhe bëni të ngjiten në gjalpë. Shtypeni atë me dorë.

Shtoni pak nga pak kadajf-in e mbetur. Lyjeni sipër ëmbëlsirën me gjalpin e mbetur të shkrirë.

Piqni kadajifin në një furrë të parangrohur 200 gradë deri të merr një ngjyrë kafe të artë. Rrotullojeni me kujdes dhe skuqni anën tjetër për rreth 10 minuta.

Kadajifi i cili është skuqur nga të dy anët si shegë, lëreni 2 minuta të ngrohet. Sillni sherbetin e ftohtë pak mbi ëmbëlsirën e nxehtë.

Shërbejmë kadajifin, e cila thith shurupin, pasi ta kemi prerë. Ndani atë me të dashurit tuaj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTrileçe me tre qumështa
Artikulli tjetërKek me dy përbërësa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu