KATAR 2022 | 12 kombëtaret e kualifikuara dhe ndarja e Vazove në Playoff për zonën europiane

spot_imgspot_img

PLAYOFF

Gjashtë koka grupesh dhe gjashtë në vazon e dytë, fillimisht gjysmëfinalet dhe më pas finalja, me tre kombëtare nga dymbëdhjetë që do të kenë pasimin për të shkuar në Botërorin e Katarit.

Kjo, me pak fjalë, është çfarë do të ndodhë me play off-et evropiane për akses në Katar 2022.

Vazot e para përballen me vazon e dytë me ndeshjen gjysmëfinale në shtëpinë e tyre, ndërsa në finale do të jetë në fushë neutrale.

VAZO 1

Portogallo
Scozia
Italia
Russia
Svezia
Galles

VAZO 2

Turqia
Polonia
Maqedonia e Veriut
Ukraina
Austria
Çekia

/ www.emathja.com

© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu