Femra

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

Pesë ndryshimet e papritura që i ndodhin trupit të një gruaje pas lindjes

Jeta e një gruaje ndryshon në mënyrë drastike pas lindjes së një fëmijë, sepse ajo duhet të mbajë përgjegjësi si për veten, po ashtu...

Këshilla për kujdes ndaj lëkurës së thatë

Megjithatë, me disa këshilla që duhet t’i ndiqni në jetën e  përditshme, ky nuk është problem aq i madh. Të gjithë ata që kanë lëkurë...

Çfarë ndodh nëse konsumoni cigare kur ushqeni fëmijën me gji?

Qumështi i gjirit e ndihmon fëmijën të fitojë imunitet dhe të luftojë sëmundje nga më të ndryshmet. Nëse një fëmijë konsumon qumësht ai është...

Si t’i zbardhni dhëmbët me lëvore të bananes

Ndoshta keni dëgjuar për fuqitë magjike të bananes. Bananja është e mirë për shëndetin tuaj. Fruti është i pasur me vitamina të shumta. Ngrënia e...

“Diabeti i zbuluar gjatë shtatzënisë, si mund të mbahet nën kontroll”

Rreth 12 për qind e grave shtatzëna rrezikohen nga diabeti. Mjeku obstetër gjinekolog Gjergji Theodhosi thotë se koha më e përshtatshme për diagnozën e...

Bëjeni lëkurën tuaj të shkëlqejë, me këtë recetë me limon

Megjithatë, për eliminimin e lëkurës së vdekur juve do t’iu nevojitet vetëm një limon dhe pak kripë, Limonët sigurojnë një dozë të antioksidantit të vitaminës...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.