Bebja

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

Nga infeksionet deri tek shtatzënia: Ç’tregon shija e keqe në gojë

Një shije e keqe në gojë mund të nënkuptojë një problem tepër serioz. Më poshtë keni të renditura disa nga arsyet kryesore: Infeksion Infeksioni në fjalë...

Nga infeksionet deri tek shtatzënia: Ç’tregon shija e keqe në gojë

Një shije e keqe në gojë mund të nënkuptojë një problem tepër serioz. Më poshtë keni të renditura disa nga arsyet kryesore: Infeksion Infeksioni në fjalë...

Gratë shtatzëna duhet të heqin dorë nga kafeina, ja problemet që ajo i sjell foshnjës

/ Gratë shtatzëna duhet ta shmangin plotësisht kafeinën nëse duan të mbrojnë shëndetin e foshnjës së tyre, paralajmëron një studim i publikuar së fundmi....

Është zbuluar një pjesë e re e trupit: Gjendet në nofull dhe ja si mund ta prekni me dorë

Askush nuk e kishte idenë se ekzistonte.Shkencëtarët nga Baseli kanë bërë një zbulim të jashtëzakonshëm. Në nofull ekziston një pjesë e re.Në një studim...

Këshillat e pediatres/ Pse djersijnë fëmijët

Share This Article Share Post Djersitja e tepërt është një nga ankesat e shpeshta të rasteve që paraqiten në klinikat e përditshme. Djersitje është një proces...

Gratë shtatzëna assesi nuk duhet të flenë në këtë pozicion

Pozicioni i gjumit varësisht varet nga ajo se sa komfort ndjeheni. Sidoqoftë, shumë pozicione të ndryshme rekomandohen nga ekspertët kur është fjala për një...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.