Ëmbëlsira

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

Manchmelow

Nevoiten: 4 të kuqtë e vezëve 100 gr sheqer 1 dl vaj 1dl qumësht 1 lugë kakao 1 pluhur për pjekurina 200 gr miell Filli:4 të bardhat e vezëve 10 lugë sheqer Glazura:100 gr...

Obllande me Zhele

Përbërësit: 500 gr sheqer 500 gr qumësht pluhur 250 gr margarin 400 gr zhele 2 dcl ujë 2 petë obllande Përgatitja:Në një enë qesim ujin dhe sheqerin te vlojnë.Pastaj i shtojmë...

Embelsire me Fanta

Përbërësit: 4 ve 280 gr sheqer 420 gr miell 2 kese vanill sheqer 5 dcl Fanta 1 dcl vaj 1 pluhur për pjekurina 450 gr pjeshka të kulluara nga kompoti ose të...

Petulla te Shpejta pa Yndyre

Përbërësit: 300 gr miell 4dl jogurt 2 vezë 1 pluhur për pjekurina kripë Përgatitja:Fillimisht përzihen vezët,pastaj i shtohen edhe përbërësit e tjerë.Përzihen mirë dhe i lëmë të qëndrojnë ashtu 15-20...

Embelsire me Shtrudlle

Përbërësit: 18 copë shtrudlle me shije vishnje ose fiku 1/2 l qumësht 1 puding vanile 1 puding maline 125 gr margarin 8 lugë buke sheqer Përgatitja:Qumështi dhe sheqeri vlohen ,kur fillon...

Torte e Quditshme

Përbërësit: 7 ve 5 lugë sheqer 7 lugë miell 3 lugë marmeladë 1 pluhur për pjekurina Për fillin nevojiten:250 gr margarin 100 gr sheqer pluhur 100 gr çokoladë kuzhine 100 gr arra të...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.