Mishëra

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

Role nga Mishi

Përbërësit:700 gr mish viçi file250 gr mish i bluar250 gr salsiçe3 degë hudhra të...

Qofte Pranverore

Përbërësit:600 g spinaq300 g djathë100 g djathë parmezan100 g miell3 vezë80 g gjalpëkripë, piperPërgatitja:Spinaqin...

Fileto e Pjekur me Ajke dhe Djath

Përbërësit:1kg mish tul150 gr ajkë150 gr djath i fortë4 thelba hudhërvaj,krip,biber i ziPërgatitja:Mishi prehet...

Bibe e Pjekur

Përbërësit: 1 bibë mesatare, kripë, piper, limon, portokall, 100 gr gjalpë, specall (spec i kuq i thare dhe i grire...

Salmon me Salce Domatesh

Përbërësit: 4 fileta salmoni nga 200 gr, 3 dcl vaj ulliri,1 qepë, 4-5 domate të mëdha, 2-3 thelpinj...

Biftek me Spec te Kuq

Nevojiten: 700g biftek pa dhjamë2 lugë vaj ulliri2 lugë lëng limonlëkura e grirë e 1/2...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.