Salca

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

Salca me Domate

Përbërësit: 500 gr domate (të pjekura dhe të forta) 1 degë selino (e grirë) 1/2 karotë (e...

Salcë pesto

Përbërësit: 2 tufa borzilok (rreth 5 kupa gjethe të freskëta borziloku) 2-4 thelpinj hudhër ½ kupë vaj...

Salcë me groshë

Perbersit: 125 ml kos 6 lugë groshe të grirë 1 lugë Uthëll kripë Biber i zi. Pergatitja: I përziejmë të gjithë...

Kos i bardhë

Përbërësit: 1 litër qumësht, 100 gr kos. Hapat: Si fillim duhet të nxirrni kosin nga frigoriferi disa orë...

Si të përgatitësh keçap në shtëpi?

Përbërësit: ½ kg. salcë domateje, 100 gr. uthull, 250 gr. sheqer, 400 gr. qepë, 2 lugë pluhur xhenxhefili, 1 lugë...

Gjalpë kikiriku e bërë në shtëpi

Përbërësit: 400 gr kikiriki, me maje gishtash kripë, 1 lugë gjelle vaj, opsionale mjaltë. Udhëzimet: Për përgatitjen e gjalpës së...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.