Shëndeti

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

E qara mund t’ju ndihmojë të zgjidhni 5 probleme shëndetësore

Nga të dhëna të ndryshme statistikore, rezulton se gratë qajnë mesatarisht 4 herë në muaj ndërsa burrat 2 herë. Të qarat, megjithatë, nuk janë...

Konsumoni çdo ditë ujë të ngrohët për rezultate të mahnitshme

Nuk ka dyshim se te qenit i hidratuar është thelbësor për shëndetin tuaj, por shumica e njerëzve nuk e dinë që pirja e ujit...

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme,...

Shtrati i foshnjës; Rregullat e sigurisë që duhet të dijë çdo prind

Disa çifte blejnë një krevat të lëvizshëm ose një kosh, që mund ta përdorin gjatë udhëtimeve. Meqenëse foshnja e porsalindur do ta kalojë gjysmën e...

Dhimbjet e muskujve të kraharorit/ Zbuloni çfarë i shkakton dhe si trajtohen

Dhimbjet e kraharorit janë gjithnjë shumë të frikshme dhe shqetësuese pasi mund të lidhen me probleme të zemrës. Nga ana tjetër kur ndjeni shtrëngime...

Ushqimet që duhet të hani në mëngjes, në mënyrë që të ndiheni më energjik

Nëse nuk ndiheni në formën tuaj më të mirë në mëngjes, fajin mund ta ketë pikërisht vakti juaj i parë i ditës. Nancy Allen, dietologe,...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.