Këshilla Mjekësore

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

E qara mund t’ju ndihmojë të zgjidhni 5 probleme shëndetësore

Nga të dhëna të ndryshme statistikore, rezulton se gratë qajnë mesatarisht 4 herë në muaj ndërsa burrat 2 herë. Të qarat, megjithatë, nuk janë...

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme,...

Dhimbjet e muskujve të kraharorit/ Zbuloni çfarë i shkakton dhe si trajtohen

Dhimbjet e kraharorit janë gjithnjë shumë të frikshme dhe shqetësuese pasi mund të lidhen me probleme të zemrës. Nga ana tjetër kur ndjeni shtrëngime...

Ky ushqim na mbush me energji

Ndoshta nuk ju ka shkuar nëpërmend, por është një ushqim që në rast se hahet në një sasi pak më të madhe, përfitimet e...

Njerëzit e moshuar që kanë hequr kataraktin, rrezikohen më pak nga demenca

Të moshuarit që kanë hequr kataraktin, përveç shikimit më të mirë, kanë deri në 30 për qind më pak gjasa të vuajnë nga demenca,...

Embolia Pulmonare

Embolia pulmonare shkaktohet nga bllokimi i një ene gjaku që transporton gjakun nga zemra në mushkëri ose anasjelltas, për ta furnizuar me oksigjen. Pra,...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.