Futboll

Çfarë është Dita e Tokës? Gjithçka që duhet të dini!

Është Dita e Tokës, një ndër disa ditë të...

“Babai ma ka vendosur kusht ta çoj Shqipërinë në Botëror”, Broja rrëfen gjithë jetën e tij

Sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja ka rrëfyer jetën e tij vështirësit dhe punën që fëmijë në futboll, me të atin që nuk e...

Henry: VAR-i po vret gëzimin e të luajturit futboll, nuk ndodh në sporte të tjera

Thierry Henry ka kritikuar VAR-in në prononcimin e fundit. Ish-sulmuesi i famshëm francez, i cili është një nga ndihmësit e Roberto Martinezit te kombëtarja...

Miqësore mes dy Kombëtareve, Shqipëria U15 mbyll me humbje grumbullimin 3-ditor

Ekipi Kombëtar U-15 ka përmbyllur grumbullimin treditor me lojtarë të vitlindjes 2008 me një miqësore ndaj Kombëtares U-16. Testi stërvitor u zhvillua në fushën...

“Ia dola një ditë para”, Rrahmani: Sakrifikova, nuk isha në 100%-in tim

Amir Rrahmani pësoi një lëndim muskulor në duelin Milan-Napoli (1-2), çka i kushtoi aktivizimin në duelin e Kosovës përballë Irlandës së Veriut në Nations...

Vllaznia shkruan historinë, vajzat shkodrane në grupet e Champions League

Prej vitesh, ekipi i Vllaznisë për femra ishte shfaqur dominuese në futbollin shqiptar ndërsa ishte vënë në kërkim të hapit të madh edhe në...

Mesazhi i Dukës për kualifikim historik të Vllaznisë: Jeni krenaria e Shqipërisë!

Kualifikimi historik i Vllaznisë në fazën e grupeve të Champions League është meritë e një pune të jashtëzakonshme të bërë prej vitesh dje e...
spot_imgspot_img

Subscribe

Popular articles

© 2022, Emathja.com. All rights reserved.