Katmer me tahin

spot_imgspot_img

Perbersit:

1 kg miell
300 gr sheqer
300 gr margarinë
3 vezë
300 gr ujë
50 gr maje
1 kg tahin.

Pergatitja:

Derdhni në një enë miellin, majen, ujin, vezët, margarinën dhe përzieni glazurën.

Brumin e ngjeshëni dhe e lëni në pritje rreth 30 minuta, pas pritjës e hapni brumin në formë të katmerit.

Sheqer pluhurin dhe tahinin e derdhni në një enë të përbashkët, me këtë përzierje i lyeni katmerat e formuar.

Katmerat i rëndisni në tepsi dhe i lëni në pritje rreth 30 minuta, pas pritjës katmerat i lyeni me të kuqët e vezes.

Tepsinë me katmera i vëni në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius për 20 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu