Katrorë Karameli

spot_imgspot_img

Përbërësit:
1 gotë miell, gjysëm gotë sheqer i kaftë, gjysëm gote kokos, 250gr gjalpë, 50gr vaj, 800gr qumësht i kondensuar, gjysëm gote mjalte, 150gr qokollate qumeshti.

Përgatitja:
Në një enë sitim miellin, shtojmë sheqerin, kokosin dhe gjysmen e gjalpit. Masen e përziejmë mirë pastaj e vendosim në një tepsi, dhe e pjekim në furrë për 20 minuta në temperaturë 180gradë.

Qumështin e kondensuar e nxejmë në një tenxhere, shtojmë mjaltin dhe gjalpin e mbetur. Masen e ziejmë për 12 minuta, pastaj e largojmë nga zjarri.

Masen e përgaditur e vendosim sipër mases që kemi në tepsi. Pastaj e vendosim në frigorifer dhe e lëm të qëndrojë për 3 orë.

Qokollaten e shkrijmë së bashku me vajin, pastaj e vendosim sipër tortes së ngrirë.

Prap e kthejmë në frigorifer dhe e lëm të qëndrojë për 1 orë.

Masen e përgaditur e prejmë në katrorë njëjtë si në foto.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Mjedra
Artikulli tjetërToptha me Kafe dhe Çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu