Katrore me Kokos (Video)

spot_imgspot_img

Përbërësit:
3 veze, 2 gota sheqer, 2 gota kos, 1 gote vaj, 1 pluhur paste, 1 sheqer vanile, 2-3 gota miell.

Për mbështjellje:
1 filgjan uje, 1 filgjan sheqer, 1 margarin, 1 qokollate per zierje, 1 luge kakao.

Përgatitja:
Mirren te gjithe perberesit dhe perzihen, pastaj i qesim ne tepsi te lyer me yndyre dhe te permillur. Piqen ne temperature 200 grade per 20 minuta.

Per siguri provohet mund me rremojs dhembesh nese eshte pjekur dhe pasi qe shohim se eshte pjekur e largojme nga zjarri.

Presim derisa te ftohet dhe e ndajme ne katrore sipas deshires. Ne anen tjeter e ziejme perzirjen me ujin, sheqerin, margarinen, cokollaten dhe kakaon.

Pasi te vloje kjo perberje e largojme nga zjarri dhe cdo katrore te pandispanjes e kalojme neper sherbetin e zier dhe pastaj neper kokos.

Kete recete e provova edhe vet para disa ditesh, ishte shume e shijshme dhe i ruhet shija per disa dite sepse mbeshtjellja e ngurte prej cokollate dhe margarine bene qe masa e mbrendshme te ruhet e bute.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte Marcipan
Artikulli tjetërTorte me Nescafe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu