Katrorka bore

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 l qumësht
  • 300 gr sheqer
  • 30 gr zhelatine
  • 5 qese Krem (shllag)
  • kokos.

Përgatitja:

Zhelatinen e veme ne 14 luge uje te ftohet te fryhet.

Qumeshtin e veme te vloje me sheqerin,largojme nga zjarri dhe dshtojme zhelatinn e fryre dhe perzijme derisa te homogjenizohet masa.

Pasi te ftohet teresisht ne po kete mase shtojme pluhurin per pkkrem pana dhe perzijme me mixer derisa te trashet ne shkume te forte.

Masen e leme ne ndonje kallep te thelle ne frigorifer pergjate nates te formesohet.

Pastaj presim katrorka dhe i kalojme neper kokos dhe servojme sipas deshires
Para servimit secilit katrore i qesim nga nje luge te vogle cokollate te shkrire.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakLlokuma me portokall
Artikulli tjetërTorte me konfleksa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu