Katrorka me kakao

spot_imgspot_img

Perbersit:

200 gr miell
250 gr sheqer
2 vezë
100 gr kakao
250 ml kos
250 ml nesskafe
1 luge e vogle sodë bikarbone
200 gr çokollatë e bardhë
200 gr margarin
100 gr sheqer
10 luge qumësht
200 gr kokos

Pergatitja:

1
Perzijme te gjithe perbersit per pandispanjen dhe mase e qesim ne kallep te mbuluar me leter per pjekje me madhesi 20×30 dhe pjekim ne 180 grade per 40 minuta.

2
Pas pjekjes dhe ftohjes presim ne katrorka.

3
Ne nje ene qesim cokollaten e bardhe te coptuar,margarine e coptuar,sheqerin,qumeshtin dhe te gjitha bashke I ziejm derisa te shkrihe perbersit.

4
Largojme nga zjarri per disa minuta,pastaj secilin katrore e kalojme neper masen e shkrire,pastaj neper kokos.

 

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu