Katrorka me Portokall

spot_imgspot_img


Përbërësit:
7 luge miell, 4 luge sheqer, 1 luge e vogle sodë bikarbone, 2 luge çokollatë pluhur (pluhur neskvik), 1 sheqer vanilje, 1 gote kos, 100ml vaj, 100ml qumësht, levorja e grire ne rende e 2 portokalleve, 2 lëngje t’portokallave, 500ml qumësht, 300ml ujë, 3 puding çokollate, 100gr çokollatë, 5 luge sheqer,
krem pana per dekor.

Përgatitja:
Perzijme miellin, sheqerin, soden bikarbone, cokollaten pluhur, sheqerin e vaniljes, levoren e portokallit.

Ne kete mase shtojme kosin, vajin dhe qumeshtin dhe perziejme me tel dore.

Masen e qesim ne kallep 30×25 te lyer dhe permillur dhe pjekim ne 200 grade per 15-20 minuta.

Pandispanjen e nxehte e qesim llengun e dy portokalleve dhe leme te ftohet.

Per kremin perziejme qumeshtin, sheqerin dhe vlojme kurse pluhurin e pudinges e tretim me uje dhe shtojme ne qumeshtin qe vlon.

Perzijme derisa te trashet kremi, largojme nga zjarri dhe shtojme cokollaten e coptuar dhe perziejme derisa te shkrihet cokollata.

Pudingen e nxehte e qesim siper pandispanjes se ftohur dhe leme te ftohet ne frigorifer per disa ore.

Me pas presim ne katrorka sipas deshires dhe dekorojme me krem pana te pergaditur sipas udhezimeve ne qeske.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSuflle
Artikulli tjetërEurokrem Bajadera

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu