Katrorka “Monte” pa Pjekje

spot_imgspot_img

Përbërësit:
biskota, 1 l qumësht, 12 luge nisheste, 8 luge sheqer, 200 gr margarinë, 500 ml ajkë e ëmbël (hopla per embelsira), 300 gr çokollatë e zezë për zierje.

Përgatitja:
Perziejme 12 luge nisheste me 200 ml qumesht te ftohet kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje me 8 luge sheqer.
Pasi qumeshti vlon shtojme nishesten e tretur dhe perziejme vazhdimisht derisa te trashet kremi.
Largojme nga zjarri dhe pasi te ftohet shtojme margarine e tundur me pare ne shkume.
Per kremin e kafte ngrohim ajken e embel derisa te MOS vloje dhe shtojme cokollaten e cotuar, largojme nga zjarri dhe perziejme derisa te shkrieht cokollata.
Ne kallep te thelle qesim nje shtrese biskota te cilat I njomim ne pak qumesht,pastaj kremin e bardhe dhe ne fund kremin e kafte.
Embelsiren e pergaditur ne kete menyre e elem te ftohet ne frrigorifer per disa ore ose tere naten.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me Shije Banane
Artikulli tjetërIndijanka

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu