Kek dy ngjyrësh

spot_imgspot_img

Perbersit:

  • 4 vezë
  • 1,5 gota sheqer pluhur
  • 1 gotë qumësht
  • 1 gotë vaj
  • 2,5 gota miell
  • 1 vanilje
  • 1 Pluhur pjekje
  • 3 lugë kakao.

Pergatitja:
Vezët dhe sheqerin i derdhim në një enë të thellë, i përziejmë me mikser.

Pastaj ia shtojmë përbërësit e tjerë me rend përveç kakaos, e përziejmë mirë e gjithë glazurën dhe e ndajmë në dy pjesë.

Njërës pjesë ia shtojmë kakaon dhe e përziejmë, pjesën tjetër e derdhim tek ena e pjekjës.

Përmbi ia derdhim përzierjën e kakaos, kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për pjekje rreth 45 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakSupangle
Artikulli tjetërSytlaç

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu