Kek i butë pa qumësht

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë
  • 1.5 gota miell
  • 1.5 gota sheqer
  • 1/2 filxhan vaj ulliri
  • 1/2 filxhan pika çokollate
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 1 pako vanillje

Përgatitja:

 

Rrihni sheqerin dhe vezët për rreth pesë minuta.

Shtoni vajin e ullirit dhe rrini për një minutë tjetër.

Shtoni miellin, pluhurin për pjekje dhe vaniljen .

Pas këtij hapi, përzieni përbërësit me ndihmën e një shpatull pa lëvizje.

Shtoni pikat e çokollates  së fundi ,përzieni me një shpatull në mënyrë që të mos mbeten gunga.

hedhni masës në tepsi

dhe piqeni për 30 minuta ne 170 grad , pa e hapur furrën . Pastaj vazhdoni gatimin duke kontrolluar me ndihmën e një kruese dhëmbësh.

 

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorta e Nënës
Artikulli tjetërËmbëlsirë me kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu