Kek i butë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 1 gotë sheqer pluhur
  • 1/2 filxhan vaj
  • 1/2 liter qumësht
  • 1 gotë çaji ujë mineral
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 1 pako vanilje
  • 2.5 – 3 gota miell

Përgatitja:

Thyejeni vezën në një enë dhe tubdeni

2-yumurtali-sodali-kek1

Vazhdoni të përzieni duke shtuar sheqerin pluhur

2-yumurtali-sodali-kek2

Vazhdoni të përzieni duke shtuar qumësht, ujë mineral dhe vaj.

2-yumurtali-sodali-kek3

Shtoni vaniljen dhe pluhurin për pjekje. Shtoni miell në masë duke i shtuar pak e nga pak dhe rrihni.

2-yumurtali-sodali-kek4

Përzieni deri sa masa të bëhet homogjeni

2-yumurtali-sodali-kek5

Pastaj transferoni tuaj masën në tepsi  të tortës e lyer me vaj.

2-yumurtali-sodali-kek6

Piqeni në furrën e parangrohur në 180 gradë për rreth 30 minuta. Pasi të ftohet, hiqeni nga tepsia e tortës dhe shërbejeni. Të bëftë mirë!

2-yumurtali-sodali-kek7

 


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakMuffins me dy ngjyra
Artikulli tjetërPuding i lehtë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu