Kek i lehtë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 2 vezë
  • 1 gotë ujë
  • 1 gotë vaj
  • 3/4 filxhan sheqer
  • 1 pako vanilje
  • 1 pako pluhur për pjekje
  • 2,5 – 3 gota miell

Përgatitja:

Thyjeni vezët në një enë, shtoni sheqerin dhe rrihni bukur.

Vazhdoni të skuqeni duke shtuar ujë, vaj, vanilje dhe pluhur për pjekje.

Shtoni miellin në masë. Kujdesuni të shtoni pak nga pak. Pastaj të përzieni bukur. Merrni një masë homogjene me konsistencë.

Hedhni miell mirë në tortë tuaj. Vendoseni masen e tortës që keni përgatitur në furrë . Piqeni në furrën e parangrohur 180 gradë për 30 deri në 40 minuta.

Hiqeni jashtë dhe ftoheni në temperaturën e dhomës, më pas shërbejeni duke e prerë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKek me kakao
Artikulli tjetërBombica me hurma për Iftar

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu