Kek i Mbushur

spot_imgspot_img

Përbërësit për padispanjen:

  • 6 vezë,
  • 7 lugë gjelle ujë të ngrohtë,
  • 12 lugë sheqer,
  • 12 lugë miell,
  • 1 pluhur pjekje (peciv),
  • 1 filxhan i vogël vaj,
  • 1 filxhan të vogël të qumështit,
  • 5o gramë qokollad te bardhe.

Përgatitja:
Rrahim vezët dhe sheqerin, u shtojme ujë, pastaj qumësht dhe vaj dhe në fund miell me pluhur pjekje dhe arra dhe qitet ne tepsi me form si ne foto. Piqet padispanja në temperatur160 gradë. Padispanja duhet të ftohet dhe priten pergjysem duke ja grryer masen e mbrendshme për ti vene mbushje ,shih foton .

Për mbushje:
Pudingun e pergaditim sipas pershkrimit ne pako per ta embelsuar me shume shtoni 2-3 luge sheqer ose ½ kutie qumesht te kondensuar por kur shtohet qumeshti i kondensuar duhet te shtoni 2-3 flete xhelatine (xhelatinen e leme ne uje te ftohet qe te zbutet). Pasi te mbaroni pergatitjen e pundingut e hidhni dhe xhelatinen duke e perzier.
Me kete mase e mbushni kekun mire dhe duke i qite siper qokollad te zeze te shkrir ne avull dhe e mbulojm me pjesen tjeter te kekut.

Për dekorim:
Marrim margarine rreth 50-60 grame e shkrijme (jo qe te zieje) dhe nje cokollate , 3 apo 4 kokrra cokollate e zeze shkrijme bashke duke i perzier. Kur te shkrihen e leme cokollaten te ftohet pak pastaj e hedhim siper tortesduke e zbukuru me disa copa qokollad te bardhe ne rende.
Per ta kuptu me mir se si shkon renditja orientoheni me foto qe ta keni me te lehte.
Ju befte mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTatli me Mak
Artikulli tjetërSheqerpare me Lajthi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu