Kek i përmbysur me mollë

spot_imgspot_img

Për karamelin:
1 gotë sheqer
1/2 gotë ujë
pak lëng limoni
Për brumin:
3 molla
3 vezë
8 lugë gjelle sheqer
8 lugë gjelle vaj
8 lugë gjelle qumësht
1 pluhur pjekurinash
1 sheqer vanilje.

Pergatitja:

Së pari e bëjmë karamelin në zjarr të ngadalshëm.

Mollat i qërojmë, pastrojmë dhe ndajmë secilën në 4 pjesë.

Pastaj vezët e sheqerin i rrah me mikser dhe shton gradualisht të gjithë përbërësit e tjerë derisa të formohet një brumë likuid.

Në tepsinë e mbuluar me letër për pjekje rendit thelat e mollës. Sipër tyre hedh karamelin e përgatitur. Në fund shton edhe brumin.

Keku i përgatitur kështu piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë për 35 minuta. Pas pjekjes kthehet në një pjatancë, në mënyrë që mollat të dalin sipër kekut.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me fruta mali
Artikulli tjetërToptha me kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu