Kek italian me mollë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

6.35 oz / 180 gram miell gruri
4-5kokrra mollë
4.6 oz / 130 g sheqer
1,76 oz / 50 g gjalpë
1/2 paketë sodë buke
2 të verdha veze
4.4 fl oz / 130 ml qumësht
Një majë kripë

Përgatitja:

Përzieni të verdhat e vezëve e sheqerin, deri sa sheqeri të miksohet mirë as sa most ë duket më.

Shkrijeni gjalpin në mikrovalë dhe gjysëm e tij shtoheni në një blender. Bashkë me të hidhni qumështin dhe trazoni.

Hidhni pak kripë, miellin dhe sodën e bukës. Përzieni të gjitha shumë mirë.

Mbuloheni tepsinë me letër furred he hidheni të gjithë masën e përftuar.

Qëroni mollët dhe ndahini në copa të holla.

Vendosini sipër kekut vertikalisht. Sa më shumë mollë të përgatisni aq më i shijshëm do jetë keku.

Piqeni në temperaturë 180 gradë për 30-35 minuta(ose deri sa të jetë kthyer në ngjyrë të artë kafe.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakAmareta me Kokos
Artikulli tjetërDarkë e lehtë për 15 minuta

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu