Kek me arra

spot_imgspot_img

Përbërësit:

3 vezë
200 gr sheqer
200 gr miell
100 ml vaj
200 gr ajkë për gatim
200 gr arra të bluara
200 gr tërshërë
200 gr kakao
1 pluhur pjekurinash
1 sheqer vanilje
200 gr miell kokosi.

Pergatitja:

Vezët miksohen mirë me sheqer. Pastaj shtojmë të gjithë përbërësit e tjerë gradualisht.
Masa e kekut hidhet në enën përkatëse për pjekje dhe piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë për 45 minuta.

Ju befte mir!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakRevani me kadaif
Artikulli tjetërTortë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu