Kek me Biskota dhe Çokollatë

spot_imgspot_img

Përbërësit:
180 g biskota digestive
100 g gjalpë
500 g Philadelphia ne kuti
75 g çokollatë të errëta
15 g kakao pluhur
100 g sheqer
200 ml qumësht
50 g (maizena) miell misri mund te gjindet ne supermarket
2 vezë

Përgatija:
Ne nje ene grijme biskotat duke i ber pothuajse pluhur.
Pastaj ne nje ene shkrijme gjalpin, dhe e perzijme me biskotat e grira.
Brumin e pregatitur me biskota dhe gjalpe e hedhim ne nje tave me një diametër prej 22 cm, dhe e fusim ne frigorifer për 30 minuta.
Ne nje tenxhere shkrijme çokollatën e errët ne zjarr.
Ne nje ene hedhim Filadelfian me sheqerin dhe i perziejm me mikser deri sa ju të merrni një krem të butë.
Pastaj i shtojme qumështin, vezën, miellin e misrit dhe kakaon duke e perzier vazhdimisht, pastaj hedhim dhe çokollatë të shkrirë dhe përziejme përbërësit mirë.
Masen e pregatitur e hedhim ne taven qe kemi vendur ne frigo, dhe e fusim ne furr te piqet ne temperature 170 gradë për 50-60 minuta.
Lejoni të ftohët dhe siper i hedhim nje shtrese te holle te cokollates se shkrire dhe e sperkasim me pak kakao pluhur.
Serviret pasi eshte ftohur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Kakao dhe Grizë
Artikulli tjetërKek me Bajame

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu