Kek me dredhëza

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 1 enë me dredhëza
  • 1 filxhan kos
  • 1 gotë vajë
  • 3 vezë
  • 1 gotë sheqer
  • 2 pako vanilje
  • 3 – 3,5 gota miell
  • 1 pako pluhur për pjekje
  • Lëvore limoni
  • 1 lugë niseshte

Përgaditja:

Theni vezët në një enë dhe rrihini së bashku me sheqerin derisa të marrë një qëndrueshmëri kremoze.

Pastaj, shtoni kos dhe vaj dhe vazhdoni të skuqni.

Shtoni gjellën e limonit, pluhurin për pjekje dhe vaniljen. Filloni të përzieni duke shtuar miell pak nga pak.

Kur masa të trashet, ndaloni të shtoni miell. Pritini imët dredhëzat dhe i skuqni së bashku me niseshte, duke u kujdesur që të mos i shtypni.

Me ndihmën e një luge largoni dredhëzat pa i shtypur. Hedhne masen në një tigan.

Piqeni në furrë të nxehur në 180 gradë për 35-40 minuta. Hiqeni dhe lëreni të pushojë në temperaturën e dhomës. Kur të jetë ftohur plotësisht, prisne në feta dhe shërbeni.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë me tre përbërës
Artikulli tjetërDardhë me karamel

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu