Kek me dy ngjyra

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 copë vezë
  • 1 filxhan sheqer pluhur
  • 1 filxhan vaj
  • 1 shishe ujë mineral
  • 1,5 pako vanilje
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 3 lugë kakao
  • 3 gota miell

Përgatitja:

Thyejeni vezët në një enë të thellë, shtoni sheqerin pluhur. Filloni të tundeni bukur.

Pastaj shtoni vajin dhe përzieni.

Shtoni ujin mineral në këtë përzierje dhe përzieni.

Pastaj hedhni miellin, pluhurin për pjekje dhe vaniljen në këtë përzierje dhe përzieni mirë, duke u siguruar që të mos grumbullohen mielli.

Shtoni gjysmën e masës të tortës në tepsin e lyer me yndyrë. Shtoni kakao në gjysmën tjetër.

Derdhni gjysmën tjetër të përzierjes që shtoni kakao në tepsin e tortës.

Piqeni në furrë të parangrohur 180 gradë për 20-30 minuta.

Hiqeni jashtë dhe ftoheni në temperaturën e dhomës dhe konsumojeni me kënaqësi


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me qokollad
Artikulli tjetërTortë mozaik

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu