Kek me dy përbërësa

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 4 vezë
  • 200 gram gjalpë kikiriku

Përgaditja:

Thyjeni vezët një nga një në një enë përzierje të thellë.

Me ndihmën e një mikseri, rrihni mirë me shpejtësi të lartë dhe rriheni derisa të bëhet e bardhë.

Vendosni gjalpin e kikirikut të lënë në temperaturën e dhomës në një enë tjetër të përzierjes.

Përzieni gjalpin e kikirikut me vezët e fërguara që shtoni pak nga pak. Në këtë fazë, në vend të mikserit përdorni një lugë druri.

Derdhni përzierjen e tortës që keni përgatitur në tepsi me letër. Fiksoni atë me një lugë. Piqeni në furrën e parangrohur 180 gradë për rreth 20 minuta.

Ndani tortën që keni mbajtur në temperaturën e dhomës për një kohë për tu ngrohur.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKadajif me fëstëk
Artikulli tjetërRole me kokos

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu