Kek me fruta të kuq

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 225 gram të bardha të vezëve
  • 1 vezë
  • 1 filxhan qumësht
  • 100 gramë niseshte
  • 200 gram miell
  • 150 gram sheqer
  • 1 pako vanilje
  • 1 pako pluhur pjekje
  • 1 filxhan fruta të kuq

Përgatitja:

Frutat e thata i mbajmë në ujë të nxehtë për më shumë se 5 minuta. Mjafton që ajo të zbutet.

Sheqerin e shtojmë në të bardhën e vezëve dhe në një enë tjetër shtojmë  një vezë dhe sheqer.

Së pari rrahim të bardhat e vezëve me sheqer pastaj rrahim në enën tjetër vezën me sheqer.

Në këtë fazë, shtojmë qumështin dhe vajin në të verdhën e vezës të rrahur.

E hedhim miellin në përzierjen e yndyrës së qumështit dhe e hedhim ngadalë të bardhën e vezëve duke i bashkuar me të verdhën.

Ne ndajmë pak nga të bardhat e vezës , duke shtuar frutat e kuq në të .

Ne derdhim masën në kallap për  kek mbi të e shtojmë dhe masën e mbetur të të bardhave të vezeve ,të perziera me fruta të kuq.

I pjekim në furrë të parangrohur 170 gradë për rreth 35 minuta. Shijoni vaktin tuaj.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTortë mozaik
Artikulli tjetërPuding me çokollatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu