Kek me fruta të thatë

spot_imgspot_img

Perbersit:
3 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
1 gotë vaj vegjetal
2,5 gota miell
1 Pluhur pjekje
1 vanilje
arra
Fruta të thata.

Pergatitja:
Vezët dhe sheqerin i derdhni në një enë të thellë, i rrahni me lugë druri.
Ia shtoni qumështin, vajin vegjetal, miellin, pluhur pjekjën, vaniljën dhe e vazhdoni përzierjën.
Glazurën e përgatitur e derdhni tek ena e pjekjës dhe përmbi ia hedhni arrat dhe frutat e thata.
Kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për 35-40 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë me Gështenja
Artikulli tjetërTorte e Qipros

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu