Kek me grizë

spot_imgspot_img

Perbersit:

  • 250 gr grizë/ermik/semolina
  • 150 gr arra të bluara
  • 250 gr sheqer Kristal
  • 100 ml vaj
  • 100 ml qumësht
  • 2 vezë
  • 2 molla
  • 1 pluhur pjekurinash.

Pergatitja:

Së pari rrahim vezët me sheqerin mirë, pastaj shtojmë vajin e qumështin dhe e rrahim masën sërish mirë me tel kuzhine.

Pastaj shtojmë grizën, arrat, pluhurin për pjekurina dhe mollët e grira në rende.

Të gjithë përbërësit i bëjmë bashkë dhe i lëmë të pushojnë derisa të ngrohet furra në 200 gradë.

Pastaj, tavën ku do të zbrazim brumin e mbulojmë me letër kuzhine. Hedhim brumin në të dhe në momentin që e vendosim tavën në furrë, e ulim temperaturën në 180 gradë.

Ëmbëlsira piqet për rreth 30 minuta.

Pastaj e lëmë të ftohet.

Pas ftohjes e mbulojmë me glazurën e bërë nga 100 gr cokollatë dhe 2 lugë vaj të shkrira në avull.

Para servimit, ëmbëlsira ftohet mirë.

Ju bëftë mirë.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakËmbëlsirë verore me kajsi
Artikulli tjetërTrileçe me luleshtrydhe

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu