Kek me kakao

spot_imgspot_img

Përbërësit:

Për brumin:

  • 3 vezë
  • 1 filxhan sheqer i pluhur
  • 1 gotë çaji vaj
  • 1 filxhan qumësht
  • 2 gota miell
  • 3 lugë kakao
  • 1 pako vanillin
  • 1 pako pluhur pjekje

Për Mbi:

  • 70 gram çokollatë e bardhë
  • çokollatë e zezë

Përgatitja:

Në një enë të madhe rrini  vezët dhe sheqerin me një tel. Në këtë pikë, kombinimi i sheqerit dhe vezës është shumë i rëndësishëm. Sigurohuni që përzierja të shkumëzon mirë.

Pasi të keni tundur vezët dhe sheqerin, shtoni vaj dhe qumësht dhe përsëri përzieni.

Shtoni miellin, kakaon, pluhurin për pjekje dhe vaniljen dhe përzieni

Derdhni masën e tortës që keni përgatitur në tepsi  të lyer me gjalp

Vloni  rreth 4.5 gota ujë në një tenxhere të madhe, ku tepsia e tortës mund të përshtatet dhe vendosëni tortën mbi të.

Vendoseni tepsin e tortës në tepsin me ujë, mbulojeni me një leckë të pastër, dhe gatuajeni për 45 minuta në zjarr të ulët.

Kontrolloni tortën tuaj me një kruese dhëmbësh pas 45 minutash. Nëse nuk është pjekur vazhdoni gatimin në një mënyrë të kontrolluar.

Pasi të piqet torta juaj, derdhni çokollatë të shkrirë mbi të.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakGurabija me shërbet
Artikulli tjetërKek i lehtë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu