Kek me karrotë dhe kanellë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë,
  • 1 gotë sheqer,
  • 1 gotë karrotë e grirë,
  • 1 lugë kanellë,
  • gjysmë gote vaj,
  • 1 gote çaji arra,
  • 1 Pluhur pjekje
  • 1 vanilje,
  • 1 uje mineral,
  • 2 gota miell.

Hapat

Vezët dhe sheqerin i derdhim në një enë dhe i përziejmë me mikser rreth 5 minuta, pastaj ia shtojmë vajin vegjetal, karrotën e bërë nerende.

E vazhdojmë përzierjën duke ia shtuar përbërësit e tjerë me rend, enën e pjekjës e lyejmë më vaj dhe pak miell.

Në të e derdhim glazurën e kekut dhe kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për pjekje rreth 30 minuta.


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKatrorka kokosi
Artikulli tjetërRolladë me banane

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu