Kek me krem dhe karrotë

spot_imgspot_img

Perbersit:
350 gr sheqer
3 vezë
350 ml vaj vegjetal
2 lugë Pluhur pjekje
1 lugë karbonat
2 lugë kanellë
1 lugë pluhur xhenxhefili
portokall nerende
arra
350 gr karrotë e grirë
PËRMBI
350 gr pluhur sheqer
50 gr gjalpë
vanilje
150 gr Krem.

Pergatitja:
Furrën e ndezeni në temperaturë 170 gradë celsius.

Dy kallëpat e kekut i lyeni me vaj, ia vendosni letrën e pjekjës.

Në një enë i derdhni sheqerin, vajin, vezët dhe i përzieni me mikser derisa ti përfitoni një masë homogjene.

Ia shtoni miellin, erëzat, karbonatin, lëvoren e portokallit dhe e përzieni glazurën.

Arrat dhe karrotën e bëni nerende me ia shtoni, në të dy kallëpat e derdhni glazurën e përgaitur, për pjekje rreth 35 minuta.

Pas pjekjës, pas 5 minutash i largoni nga kallepat, kremin e përgatitur e vendosni mbi një kallëp dhe ia vendosni tjetrin kallëp përmbi.

Përmbi e lyeni me kremin e mbetur dhe karrotën e bërë nerende.

Ju bëftë mire!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte me spinaq
Artikulli tjetërHallvasi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu