Kek me mak

spot_imgspot_img

Perbersit:
4 vezë
1,5 gota sheqer
1 gotë qumësht
Gjysmë gote vaj
1 lëvore limoni
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
2,5 gota miell
gjysme gote çaji mak

PËR TA LYER ENËN:
1 lugë gjalpë
1 lugë miell.

Pergatitja:
Fillimishtë i derdhni në një enë vezët dhe sheqerin, e përzieni me mikser derisa të shkumojë.

Pastaj ia shtoni qumështin, vajin vegjetal dhe përbërësit e tjerë me rend.

Glazurën e përzieni rreth 5 minuta, enën e pjekjës e lyeni me gjalpë dhe miell.

Enën e pjekjës e vendosni në furrë për pjekje të qëndroj rreth 2 minuta, pastaj e merrni dhe e derdhni glazurën e përgatitur.

Kekun e pjekëni në temperaturë 180 gradë celsius për 35 minuta.

 

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakKuba me biskota
Artikulli tjetërGurabija me nisheste

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu