Kek me Marmelat, Luleshtrydhe dhe Kanelle

spot_imgspot_img

Përbërësit:
2 filxhana miell,
1 filxhan qumesht,
1/2 filxhan vaj ulliri,
2 veze,
1 filxhan sheqer,
2 luge te vogla pluhur pjekes,
2 luge gjelle marmelat luleshtrydhe,
pak kanelle.

Përgatitja:
Rrahim vezet me shqerin per disa min,me pas shtojme qumshtin,vajin dhe vazhdojme rrahjen.Hedhim dhe marmelaten,me pas miellin qe e kemi perzier me pluhurin pjekes dhe kanelen dhe i rrahim per pak min sa te behet nje mas homogjene,nese ju del shum e trashe shtojni pak qumesht akoma ,dhe nese shum e holle mund ti shtojme miell.E vendosim ne forma te vogla nga lart i hedhim pluhur arre kokosi dhe i pjekim ne 170 gr per 10-15 min. /Emathja.com

© 2021 – 2022, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorteza me Puding
Artikulli tjetërTorte me Kakao

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu