KEK ME MOLLË DHE RRUSH TË THATË

spot_imgspot_img

Perbersit:

200 gram miell integral
50 gram sheqer kaf ose stevia ose sheqer kokosi
200 ml qumësht
50 gr rrush të thatë
50 gr lajthi
2 vezë fshati
1 mollë
2 lugë të vogla kanellë
gjysmë bustine pluhur pjekës
lëkura e një portokalli të plotë.

Përgatitja:
Vendosim rrushin e thatë në një enë me ujë të ftohtë që të zbutet. Më pas, në një tas të madh rrahim me mikser dore të verdhat e vezëve me sheqerin, kanellën ose cimetin dhe lëkurën e grirë të portokallit.

Kjo derisa të krijohet një masë kremoze. Shtojmë pastaj qumështin, miellin, pluhurin pjekës, gjysmë luge gjalp fshati dhe vazhdohet përzierja derisa masa të njëtrajtësohet.

Rrahim më vete të bardhat e vezëve dhe jua shtojmë brumit të përgatitur.

Në fund shtojmë rrushin e thatë, lajthitë dhe mollën e prerë në kube.

Pèrzihet mirë dhe vendoset në tavë ku e kemi lyer paraprakisht me miell dhe pak gjalp. Piqet në furrë për 45 min në 170 gradë.

Mund ta ashoqeroni ngrënien e saj me një gotë qumësht.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakBonbone me kokos
Artikulli tjetërTorte me mandarina

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu