Kek me nisheste

spot_imgspot_img

Perbersit:

4 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë vaj vegjetal
2 gota nisheste
1 vanilje
1 Pluhur pjekje
1 gotë miell
PËRMBI
sheqer pluhur.

Pergatitja:

Në një enë të thellë i derdhim vezët, sheqerin, vaniljën dhe i përziejmë me mikser rreth 5 minuta.

Pastaj ia shtojmë vajin, nishestën, pluhur pjekjë, miellin dhe e vazhdoni përzierjën me mikser.

Enën e pjekjës e lyeni me vaj dhe në të e derdhni glazurën e përgatitur.

Kekun e vëni në furrë për pjekje në temperaturë 150 gradë celsius për 35-40 minuta.

Do ta përfitoni një kek të fryer, pas pjekjës kekun ia derdhni sheqer pluhurin.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img
Artikulli paraprakTorte role praktike
Artikulli tjetërAkullore të mbushura nga brumi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu