Kek me Nutellë

spot_imgspot_img

Përbërësit:

  • 3 vezë
  •  180gr gjalpë,
  • 1 gotë sheqer pluhur,
  • 1 gotë të çajit qumësht,
  • 1 Pluhur pjekje,
  • 2 gota miell,
  • gjysmë gote arra,
  • 2/3 lugë nutella ose çokokrem.

Përgatitja:
Vezët dhe sheqerin i përzieni në një enë me mikser.

Pastaj ia shtojmë gjalpin, qumështin, pluhur pjekjën, miellin dhe e përzieni.

Glazurën e përgatitur e derdhim në kallëp të lyer me vaj.

Përmbi glazurë e derdhni nutellën ose krem çokokremin, e përziejmë me një shkop dhe ia vendosim arrat.

Kekun e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 180 gradë celsius për pjekje rreth 35-40 minuta.

Ju bëftë mirë!


© 2021, Emathja.com. All rights reserved.

Abonohu

spot_imgspot_img

Te ngjashme

spot_imgspot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu